Kāda ir vēnu nepietiekamības ārstēšana?

Agrīnas vēnu nepietiekamības ārstēšana

Pret vēnu nepietiekamību palīdz fiziska slodze apvienojumā ar kompresijas terapiju. Heparīnu saturoša gela lietošana arī mazina kāju tūsku un sāpes.

Vēnu varikozes ārstēšanas metodes

Ir dažādas ārstēšanas iespējas – konservatīvi pasākumi un invazīvākas metodes, piemēram, skleroterapija, operācija un endovenoza terapija.

Pēc vēnu operācijas var palīdzēt Lioton® 1000 gela lietošana. Lioton® 1000 gela lietošana pacientiem palīdz atbrīvoties no pēcoperācijas tūskas un zemādas asinsizplūdumiem.

Kompresijas zeķu pāris konservatīviem pasākumiem

Konservatīvie pasākumi

Varikozu vēnu radīto diskomfortu iespējams mazināt, paceļot kājas uz augšu un/vai valkājot elastīgās kompresijas zeķes.

Hipodermijas adata skleroterapijai

Skleroterapija

Skleroterapija ir bieži izmantojama zirnekļvēnu un mēreni paplašinātu vēnu ārstēšanas metode. Vēnā pa tievu adatu tiek ievadīts speciāls medikaments sklerozants. Tas izraisa reakciju, kuras dēļ rodas sarētojumi, kas noslēdz nevēlamo asinsvadu, un organisms šīs vēnas uzsūc, tādēļ tās pakāpeniski izzūd.

Tāpat kā pēc citu ķirurģisko metožu izmantošanas dzīšanas procesa paātrināšanai un komplikāciju novēršanai, pēc skleroterapijas jāvalkā kompresijas zeķes. Skleroterapiju iespējams kontrolēt ar ultrasonogrāfijas palīdzību.

Izliekts skalpelis ķirurģiskai varikozu vēnu izoperēšanai

Operācija

Vēnu ekstrakcija ir varikozo vēnu izoperēšana ar elastīgu zondi. Bojāto vēnu “izvilkšana” ir standarta intervences veids. Atkarībā no slimības smaguma pakāpes to veic ambulatori vai stacionārā un vairākos posmos.

Zem varikozās vēnas tiek izdarīts iegriezums, un līdz pirmajam iegriezumam vēnā tiek ievadīta elastīga zonde. Pēc tam vēna tiek satverta un izņemta.

Ambulatoras flebotomijas laikā ādas virsmai tuvu esoša vēna caur sīkiem iegriezumiem tiek satverta ar āķīti un izvilkta. Tas notiek lokālas anestēzijas apstākļos.

Lāzerterapija vēnu slimību ārstēšanai

Endovenozās procedūras

Lāzerterapija: mūsdienās tā ir nozīmīga vēnu slimību ārstēšanas metode. Lāzerterapija ir minimāli invazīva terapeitiska virspusējo varikozo vēnu ķirurģiskas ekstrakcijas alternatīva. Pēc ādas anestezēšanas zemādas vēnā tiek ievadīta lāzeršķiedra. To izvelkot, tiek pievadīts lāzera impulss. Karstuma dēļ vēnas sieniņas salīp, un asinsvads “noslēdzas”.

Ablācijai, apstarojot ar radioviļņiem, tiek izmantots tas pats princips, tikai lāzera vietā ir radioviļņi.

Progresējošas vēnu slimības ārstēšana

Vissmagākā virspusējo vēnu slimības stadija ir tad, kad radušās čūlas. Pacientiem ir traucēta ikdienas dzīve, tādēļ virspusējo vēnu slimības ārstēšanas mērķis ir:

  • kontrolēt simptomus;
  • veicināt dzīšanu un nepieļaut čūlu atkārtošanos;
  • atjaunot spēju normāli staigāt.

Sāpju un tūskas novēršanai kāja jāpaceļ augstāk par sirds līmeni, jāvalkā kompresijas zeķes vai apsēji un jānodrošina fiziska slodze vēnu atteces uzlabošanai.

Ilgstošas un smagākas virspusējo vēnu nepietiekamības dēļ var rasties sāpīgas čūlas ap potītēm un ikdienas dzīves traucējumi. Galvenie ar ādas čūlu profilaksi un dzīšanu saistītie faktori ir tūskas kontrole un venozās asins plūsmas uzlabošana. Vairumā gadījumu brūču dzīšana sākas pēc kājas lejasdaļas asinsrites uzlabošanās.